Kontakty z nauczycielami

III POWIATOWY KONKURS MITOLOGICZNY

10 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie odbył się III Powiatowy Konkurs Mitologiczny. Organizatorem konkursu jest ZSP Nr1 w Chojnie a koordynatorami są nauczyciele: Krzysztof Pośniak i Gabriela Lasowska.

Konkurs skierowany był do uczniów  gimnazjów oraz klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Gryfińskiego. Gimnazja tym razem miały dowolność w wyborze wiekowym uczniów, ponieważ po sugestiach z poprzednich lat organizatorzy zmienili tę część regulaminu. Pojawienie się młodszych uczestników nadało konkursowi świeżości, chociażby w przygotowanych przedstawieniach, które odgrywane były z wielką odwagą.

W konkursie wzięło udział pięć szkół:

Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Mieszkowicach
Opiekun: Renata Walawender

Zespół Szkół w Widuchowej
Opiekun: Stanisław Domaradzki

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Gryfinie
Opiekun: Aleksandra Mielniczek

Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie
Opiekun: Katarzyna Wieder

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie
Opiekun: Krzysztof Pośniak

Każdą szkołę reprezentowała pięcioosobowa drużyna, która w pierwszej części konkursu odpowiadała na 5 losowo wybranych pytań o różnym stopniu trudności, w określonym czasie. W drugiej rundzie (kalambury) młodzież sprawdzała swoje umiejętności przedstawiania na rysunku i odgadywania mitologicznych haseł. Najefektowniejsza, trzecia runda, polegała na prezentacji przygotowanych wcześniej w szkołach inscenizacji wybranych epizodów mitologicznych.

Klasyfikacja końcowa:

I miejsce: Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Mieszkowicach (Aleksandra Bakalarczyk, Agnieszka Piskorowska, Ilona Pawlikowska, Piotr Tarnowski i Bartosz Walawender).

II miejsce: Zespół Szkół w Widuchowej (Małgorzata Szewczyńska, Dominika Szewczyńska, Emilia Lechowicz, Łukasz Adamiak i Paulina Kusowska).

III miejsce: Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie (Aneta Żur, Manuela Domisiewicz, Magdalena Banasik, Przemysław Kulik i Mateusz Leszczyński).

IV miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie (Aleksandra Romacka, Alicja Lasowska, Patrycja Tyczyńska, Joanna Szyszko i Angelika Błażejczyk).

V miejsce: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Gryfinie (Damian Łyko, Jakub Pietrzykowski, Dagmara Pawłowska, Aleksandra Koszykowska i Patrycja Janowska).

Należy zaznaczyć, że o miejscach drugim, trzecim i czwartym zadecydowały ułamki .
Rywalizacja jest z roku na rok coraz bardziej zacięta, a tym samym konkursowi towarzyszą pozytywne emocje i wspaniała atmosfera.

Celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowania młodzieży mitologią oraz kulturą starożytnej Grecji i starożytnego Rzymu. Jednak oprócz celów dydaktycznych zostało osiągnięte coś więcej. Konkurs pokazał, że tego typu przedsięwzięcia potrafią zintegrować ludzi z różnych części powiatu.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja, w której pracowali: pani Teresa Błońska – kierownik Biblioteki Miejskiej w Chojnie, pani Maria Drewniak – emerytowany nauczyciel języka polskiego i pan dr Radosław Skrycki zastępca dyrektora Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego, który szczególnie zaangażowany jest we współpracę instytutu z naszą szkołą, zaszczycając nas coraz częściej swą obecnością przy okazji konkursów czy spotkań kół studentów z naszymi uczniami i umożliwia nam udział we wszystkich ważnych wydarzeniach na uczelni.
     Dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznego konkursu i zapraszamy na następną edycję   w 2011 roku.

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl