Kontakty z nauczycielami

Chciałbym kiedyś tu powrócić,
Chciałbym kiedyś tu zapukać,
Porozglądać się dokoła,
By dzisiejszy dzień odszukać…

Uroczystość pożegnania absolwentów, to chwila niezapomniana i niezwykle wzruszająca dla wszystkich, a w szczególności  dla tych młodych ludzi, którzy sukcesem zakończyli kolejny etap w swoim życiu. Takim dniem w naszej szkole był 30. kwietnia, kiedy to żegnaliśmy absolwentów Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum Zawodowego. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 12.00 w auli szkolnej wejściem sztandaru  i odśpiewaniem hymnu Polski.

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Adriana Salamończyk. Swoje uroczyste przemówienie skierowane do absolwentów Pani Dyrektor zakończyła podaniem statystyk rocznika oraz wyróżniła uczniów za wysoką średnią ocen. Listy gratulacyjne oraz nagrody książkowe za wyniki w nauce otrzymało 51. absolwentów szkoły, a 43. spotkał zaszczyt wpisu do Księgi Pamiątkowej Najlepszych Absolwentów Szkoły.

Absolwenci, którzy wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami: wybitną aktywnością społeczną i dużym zaangażowaniem w życie szkoły i klasy, czy też sukcesami w konkursach przedmiotowych, otrzymali z rąk nauczycieli podziękowania, dyplomy i nagrody rzeczowe.
      Wreszcie nadeszła chwila, na którą wszyscy czekali, czyli odbiór świadectw. Wyczytywani po raz ostatni absolwenci poszczególnych klas uroczyście odbierali  świadectwa wręczane przez wychowawców.

W takich momentach nie brakowało wzruszeń, podziękowań. Po raz ostatni klasy ustawiały się do pamiątkowych zdjęć.

Klasa III a Liceum Ogólnokształcącego

Klasa III c Liceum Ogólnokształcącego

Klasa III d Liceum Ogólnokształcącego

Klasa IV Technikum Budowlanego

Klasa IV Technikum Zawodowego - technik hotelarstwa

Klasa IV a Technikum Zawodowego - technik organizacji usług gastronomicznych

Klasa IV b Technikum Zawodowego - technik organizacji usług gastronomicznych

Wręczanie świadectw przeplatane było dedykacjami muzycznymi. Szczególnie piosenka M. Rodowicz „Ale to już było” w wykonaniu Iwony i Pawła rozśpiewała wszystkich a refren kilkakrotnie był powtarzany.

Po ceremonii wręczania świadectw nastąpiło ślubowanie absolwentów. Rotę ślubowania w imieniu wszystkich kończących szkołę odczytał Stanisław Słodkowski.
      Uroczystość kończyły przemówienia i podziękowania. W imieniu absolwentów głos zabrali Karolina Lidzka i Przemysław Skarżyński, a złożone przez nich na ręce Pani Dyrektor kwiaty wyrażały wdzięczność wszystkim pracownikom szkoły. Przedstawiciel Rady Rodziców złożył podziękowania całemu gronu pedagogicznemu za wkład w edukację i wychowanie młodzieży, a absolwentom życzył samych sukcesów na maturze i w dalszej ich przyszłości. W imieniu Samorządu Uczniowskiego uczniów kończących szkołę pożegnała Marysia Koladyńska.
Następnie absolwenci udali się z wychowawcami do sal na ostatnie pożegnalne spotkanie.
     Tak naprawdę to jeszcze nie koniec spotkań z absolwentami szkoły, bo przecież przed nimi matury. W maju będziemy się widzieć na korytarzach szkoły. Z niecierpliwością czekamy na to, co się wydarzy za dwa miesiące, kiedy będzie ogłoszenie wyników. Tak naprawdę, to wtedy będzie prawdziwe pożegnanie. Tymczasem gratulujemy ukończenia szkoły i życzymy sukcesów na egzaminie maturalnym.