Strona główna  
   
  Historia szkoły  
   
  Dokumenty szkoły  
   
  Zasady rekrutacji  
   
  Profilaktyka  
   
  Nauczyciele  
   
  Samorząd Uczniowski  
   
  Rada Rodziców  
   
  Kierunki i wychowawcy klas  
   
  Kalendarz roku szkolnego  
   
  Kalendarz imprez i uroczystości  
   
  Olimpiady, konkursy, zawody  
   
  Koła zainteresowań  
   
  Absolwenci  
   
  Matura  
   
  Egzamin zawodowy  
   
  Osiągnięcia uczniów  
   
  Patronaty i współpraca  
   
  Współpraca z zagranicą  
   
  Europejskie projekty edukacyjne  
   
  Klub Europejski Douzelage  
   
  Wolontariat  
   
   
   
  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy  
   
  Gazeta szkolna "WIÓRY"  
   
  Super Klasa  
   
  Sport  
   
  Informacje dla rodziców  
   
  Kontakty z nauczycielami  
   
   
 

ul. Dworcowa 3
74 - 500 Chojna

www.zsp1chojna.pl
zsp1chojna@o2.pl

tel./faks 091 414 20 29


PATRONATY - WSPÓŁPRACA

 
   
     
   
     
 
 
     
     
 
 
     
     

 


     
 

Pobyt w Bawarii w ramach projektu „Globalne ocieplenie, ochrona środowiska”
program Młodzież w działaniu

 

    W dniach od 25 lipca do 1 sierpnia 2009 r. reprezentując Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie przebywałyśmy wraz z opiekunem  na Wildniscamp w Bawarii. My, czyli Anna Bylewska, Monika Natkańska, Aleksandra Pociej  oraz Karolina Wołos z Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Chojnie. Organizatorem  przedsięwzięcia było miasto Bad Kotzing (Niemcy) należące do europejskiego stowarzyszenia miast Douzelage, do którego należy również  Chojna. Odbyło się tam spotkanie przedstawicieli kilku krajów Unii Europejskiej -  Grecji, Belgii, Wielkiej Brytanii, Czech i Estonii.

     Nasza grupa została zakwaterowana w miejscu, które odzwierciedlało wenezuelską chatkę. Kamienna kuchnia, hamaki, tradycyjne ozdoby – to wszystko dało nam obraz życia Wenezuelczyków. Grupy z innych krajów również mieszkały w   chatkach, wigwamach, przedziwnych domkach i szałasach. Pierwsze wrażenie po wejściu do naszego mieszkanka było zaskakujące, a spanie w hamaku nadzwyczaj niewygodne.

     Głównym celem projektu  było pogłębienie wiedzy na temat  wpływu zmian klimatycznych na życie człowieka. Naszym zadaniem było rozważenie wpływu zmian klimatycznych na życie każdego  z nas. Najważniejszym punktem programu była prezentacja  dotycząca zmian klimatycznych  widocznych  krajach partnerów projektu. Liczne dyskusje, konferencje i rozmowy w kuluarach pozwoliły nam zrozumieć, jak ważnym tematem w dzisiejszych czasach jest klimat i konsekwencje jego zmian.  Ważnym zadaniem, które musieliśmy wykonać była prezentacja naszego kraju, naszych obyczajów i tradycji. Zaprezentowałyśmy słynnych Polaków,  nasze tradycyjne potrawy oraz miejsca, które warto w Polsce zwiedzić.

     Wiedzę na temat zmian klimatycznych  i historii bawarskich  lasów zdobywaliśmy  podczas pieszych wędrówek i wspinaczek  na szczyty (np. Falkenstein). Uczestniczyliśmy w wielu  grach i zabawach najbardziej popularnych w krajach, z których pochodzili nasi rówieśnicy. Zostaliśmy również zaproszeni przez burmistrza miasta do centrum wodnego „Aquacur”, w którym miło i przyjemnie spędziliśmy wolny czas.
Wszyscy uczestnicy projektu przygotowali wspólny lunch, podczas którego każde państwo prezentowało swoje potrawy. Na stole, oprócz pysznych słodkości, znalazły się  ciepłe potrawy i napoje, a także ryby, warzywa i owoce. Mieliśmy więc okazję spróbować wielu smakołyków z różnych krajów.

     Wieczorami spędzaliśmy czas przy ognisku, śmiejąc się i rozmawiając nie tylko na tematy dotyczące projektu.

     Podczas pobytu na Wildniscamp w Bawarii zrozumieliśmy, jak ważny jest recycling i ochrona środowiska. Zwiedziliśmy dużo ciekawych miejsc, a także poznaliśmy  kulturę  i tradycje krajów uczestniczących w projekcie.  Miła atmosfera, piękne miejsca, wspaniali ludzie, wspólne rozmowy i fantastyczne przeżycia są powodem, dla którego z chęcią wzięłybyśmy udział w podobnym projekcie   jeszcze raz.

 

 

 
     

LANGUAGE

Anglia Niemcy Węgry


LINKI

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Centralna Komisja Egzaminacyjna

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna
w Poznaniu

Kuratorium Oświaty
w Szczecinie

Starostwo Powiatowe
w Gryfinie


Dziennik elektroniczny

 
 

GALERIA

 
     
 
 
     
  Festiwal Piosenki Angielskiej  
     
   
     
   
     
   
     
 

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl

 
 
Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2007
ZSP Nr 1 w Chojnie