Kontakty z nauczycielami

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2009/ 2010

W dniu 1. września, tak jak w całej Polsce, po wakacyjnym wypoczynku powróciliśmy do szkolnych obowiązków. Na boisku szkolnym, gdzie zebrali się uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami, nastąpiły pierwsze powakacyjne przywitania kolegów i nauczycieli.

Uroczystość, którą poprowadziła Anita Kikosicka – uczennica klasy III d, rozpoczęła się o godz. 900. Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych i odśpiewaniu hymnu narodowego, prowadząca powitała wszystkich przybyłych na inaugurację nowego roku szkolnego.

Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Adriana Salamończyk, która w swoim przemówieniu, w serdecznych słowach zwróciła się do uczniów klas pierwszych, przedstawiając kolejne klasy oraz ich wychowawców, życzyła tegorocznym uczniom przystępującym do egzaminów zewnętrznych zapału do pracy, dzieląc się jednocześnie radością z bardzo dobrych wyników ubiegłorocznego egzaminu maturalnego i zawodowego. Szczególnie serdeczne słowa powitania usłyszeli też nowi nauczyciele, którzy zasilili szeregi naszego grona pedagogicznego. Pani Dyrektor podziękowała również odchodzącym z naszej szkoły nauczycielom, podkreślając ich pracę na rzecz szkoły i wieloletni wysiłek dydaktyczno - wychowawczy włożony w kształcenie kolejnych pokoleń.

Początek roku szkolnego to także moment rozdania świadectw  uczniom klas drugich i trzecich Technikum Hotelarskiego, którzy w czasie wakacji odbywali praktyki zawodowe, m. in. 24 uczniów Technikum Hotelarskiego odbyło 4-tygodniowe staże w trzech hotelach w Niemczech i w pięciu hotelach w Anglii w związku z realizacją projektu „Staże w europejskich hotelach 2” w ramach programu Leonardo da Vinci. Pani Dyrektor, podkreślając bardzo dobrą opinię z jaką powrócili uczniowie z praktyk, wręczyła nagrody za wyniki w nauce najlepszym uczniom tych klas.

Pierwszy września to data kojarzona nie tylko z rozpoczęciem roku szkolnego. Jakże inny był dzień 1. września 1939 roku – dzień wybuchu drugiej wojny światowej. W tym roku w związku z przypadającą okrągłą - 70. rocznicą, w sposób szczególny pamiętaliśmy o tych co polegli, o tych co walczyli, abyśmy mogli w spokoju żyć i uczyć się oraz wysłuchaliśmy okolicznościowego referatu przedstawionego przez ucznia klasy IIIc Przemysława Skarżyńskiego.

W imieniu Samorządu uczniowskiego głos zabrała uczennica Aleksandra Bancewicz. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego życzyła Dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły,  koleżankom i kolegom dużo zapału do pracy, wytrwałości, optymizmu i uśmiechu na co dzień.

Po zakończeniu uroczystości uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami w salach.

„Szukaj prawdy, ale nie tajemnic, wiedzy, a nie zdziwienia...”. Niech te słowa poety ks. Jana Twardowskiego prowadzą nas w nowym roku szkolnym 2009 / 2010, który uroczyście rozpoczęliśmy. Nowy rok szkolny to czas kontynuacji, ale też początek realizacji zaplanowanych wcześniej zamierzeń, pomysłów, nowych zadań, którym postarajmy się sprostać jak najlepiej.

Wszystkim nauczycielom i uczniom
życzymy sukcesów i wielu radości w Naszej Szkole !