Kontakty z nauczycielami

XVIII Finał WOŚP  w Chojnie

10 stycznia 2010 roku odbył się XVIII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w ubiegłym roku przewodnim tematem była profilaktyka w dziedzinie wczesnego rozpoznawania chorób nowotworowych u dzieci. Fundacja, ze środków uzyskanych w zbiórce, zakupi sprzęt i aparaturę medyczną dla klinik onkologicznych oraz będzie finansować program edukacyjny i programy medyczne. Ogólnopolska akcja rozpoczęła się około godziny dziewiątej, a zakończyła się o godzinie dwudziestej tradycyjnym „światełkiem do nieba”.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie tradycyjnie włączył się w kolejny finał WOŚP, powołując sztab składający się ze 111 wolontariuszy. Obowiązki szefa sztabu pełniła   pani Bianka Małysz. Również jak w ubiegłym roku sztab ZSP Nr 1 został wsparty przez strażaków z Chojny, jednostki straży pożarnej z Niemiec oraz uczniów ze szkoły podstawowej w Chojnie i Godkowie. Wolontariusze podzielili się na kilkuosobowe grupy, kwestujące na terenie gminy Chojna. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, na ulicach miasta można było spotkać radosną młodzież wytrwale zbierającą pieniądze (nawet przez kilkanaście godzin) na szczytny cel. Na wszystkich zmarzniętych wolontariuszy od godziny dwunastej, w stołówce internatu,  czekał gorący posiłek przygotowany przez  panie nauczycielki przedmiotów zawodowych gastronomicznych i hotelarskich.

Zgodnie z tradycją Centrum Kultury w Chojnie zorganizowało licytację gadżetów oraz występy artystyczne młodzieży i dzieci. Wśród wystawionych do licytacji przedmiotów znalazły się m.in.  gadżety i plakaty XVIII Finału WOŚP przekazane nam przez Jurka Owsiaka, a także przekazane przez Starostę Gryfińskiego - Wojciecha Konarskiego, wydane przez Starostwo Powiatowe w Gryfinie publikacje z pamiątkowymi podpisami Rady Powiatu tj. album z fotografiami zabytkowych i współczesnych kościołów w powiecie gryfińskim oraz album pt. "Szlakiem Bocianich Gniazd". Dochód uzyskany z licytacji był znacznie większy niż w ubiegłym roku, bowiem wyniósł aż ok. 3769zł. Cała kwota została przekazana do sztabu przy ZSP Nr 1 w Chojnie i tym samym zasiliła pulę pieniędzy ze zbiórki publicznej. Zwieńczeniem uroczystości było „światełko do nieba”, które rozbłysło  o godzinie dwudziestej. Nad bezpieczeństwem wszystkich czuwali strażacy.

Ostateczna kwota zebrana przez wolontariuszy ze sztabu przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie, z uwzględnieniem kwoty z licytacji i kwoty pieniędzy zebranych przez straż pożarną oraz uczniów ze szkoły podstawowej w Chojnie i Godkowie wynosi około 18 000 zł i ponad 400 euro (w tym Szkoła Podstawowa Nr 2 w Chojnie 400.33 zł i 6.09 euro , szkoła w Godkowie 298.60 zł, straż pożarna 554.65 zł i 6.68 euro, licytacja: ok. 3769 zł).

W tym roku Nasz Sztab dokonał równie wielkiego wyczynu jak podczas XVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapewne pula zebranych pieniędzy w znacznym stopniu wspomoże ogólnopolską akcję.

Wszystkim osobom, które przyłączyły się do zbiórki pieniędzy, a także darczyńcom Serdecznie Dziękujemy!

Justyna Wiśniewska – wolontariuszka, uczennica LO w ZSP Nr 1 w Chojnie

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl