Kontakty z nauczycielami

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2009 / 2010

"Życie jest biegiem
staraj się o to, byś go ukończył".
A. Asnyk

25. czerwca o godz. 900, na boisku szkolnym Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2009/2010 oraz ceremonia pasowania na czeladników uczniów i absolwentów ZSZ. W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele Zarządu Cechu Izby Rzemieślniczej Małej i Średniej Przedsiębiorczości: Starszy Cechu Pan Grzegorz Staruk, Podstarszy Cechu Pan Krzysztof Motyka, zastępca Przewodniczącego Rady Rodziców Pan Władysław Misiewicz oraz rodzice uczniów. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztów sztandarowych i wspólnym odśpiewaniem hymnu, po którym nastąpiła pierwsza część uroczystości tj. pasowanie na czeladników absolwentów ZSZ i uczniów uczestniczących w projekcie „Nowoczesna szkoła zawodowa w zachodniopomorskim na bis”, który był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013, a koordynatorem projektu było Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Mechaników Polskich w Szczecinie. Celem projektu było m. in. wyposażenie uczniów w dodatkowe kwalifikacje. Po zdanym egzaminie czeladniczym przed komisją powołaną przez Izbę Rzemieślniczą Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Szczecinie uczniowie zdobyli kwalifikacje w zawodzie glazurnik oraz blacharz samochodowy. Ceremonii pasowania dokonał Starszy Cechu Pan Grzegorz Staruk.
      Po pasowaniu na czeladnika nastąpiła druga część uroczystości, którą rozpoczęło okolicznościowe przemówienie Pani Dyrektor Adriany Salomończyk. „Był to rok pracowity, ale jakże owocny i bogaty w nowe, cenne doświadczenia, dający ciekawe perspektywy na najbliższą przyszłość. Odbyło się w szkole wiele ciekawych przedsięwzięć, konkursów, zawodów, imprez. Rozpoczęliśmy lub kontynuujemy wiele projektów, nie tylko edukacyjnych, współpracowaliśmy z uczelniami wyższymi, wyjeżdżaliśmy i przyjmowaliśmy gości u siebie. Budowaliśmy, tworzyliśmy, staraliśmy się, aby było jak najlepiej. Można tak wymieniać długo (…). Bardzo dziękuję wszystkim nauczycielom, których rzetelna praca wpłynęła na podniesienie jakości pracy szkoły oraz na wzbogacenie oferty edukacyjnej. Bardzo dziękuję uczniom, którzy uzyskali promocję do następnej klasy w pięknym stylu, osiągając zasługujące na wyróżnienie wyniki w nauce oraz ich rodzicom …”
      Uczniowie klasy I a i II a pod kierunkiem nauczycielki języka niemieckiego pani Joanny Franek przygotowali przedstawienie w języku niemieckim, które zadedykowali wszystkim na pożegnanie tego roku szkolnego. Uczniowie zaprezentowali na wesoło krótkie przedstawienie pt. „Zwariowany czerwony kapturek”.
     Zakończenie roku szkolnego to ważny moment w życiu szkoły. Podsumowujemy wyniki całorocznej pracy i szczególnie cieszą sukcesy uczniów. Po krótkim programie artystycznym zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za świadectwa z wyróżnieniem, 100 % frekwencję, udział w konkursach oraz listy pochwalne i gratulacyjne. Najlepsi spośród tegorocznych uczniów świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe otrzymali z rąk Pani Dyrektor.
      Miłym akcentem wieńczącym kończący się rok szkolny było wręczenie pucharów i dyplomów klasom, które w tegorocznej rywalizacji wywalczyły tytuł Super Klasy 2010.
Zwycięskie klasy to:
w Liceum Ogólnokształcącym – kl. I b, wychowawca p. Barbara Dybczak
w Technikum Zawodowym - kl. II TB, wychowawca p. Agata Motyl
w Zasadniczej Szkole Zawodowej – kl. TRW/WZ b, wychowawca p. Norbert Oleśków
     Wychowawcy klas, które w ubiegłym roku zdobyły tytuł Super Klasy 2009 uroczyście przekazali puchary przechodnie wychowawcom i gospodarzom tegorocznych zwycięskich klas.
     Koniec roku szkolnego to czas szczególnych podziękowań: nauczycielom, rodzicom oraz wszystkim pracownikom szkoły. Na zakończenie uroczystości uczennica reprezentująca Samorząd Uczniowski podziękowała dyrekcji szkoły, nauczycielom, gratulowała uczniom uzyskania bardzo dobrych wyników, życzyła koleżankom i kolegom udanego letniego wypoczynku.
     Po uroczystościach oficjalnych uczniowie udali się na ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z wychowawcami.
     Słynny filozof Heraklit z Efezu powiedział „ panta rhei” wszystko płynie, przemija, kończy się i tak rok szkolny 2009 / 2010 przechodzi powoli już do historii. Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli na naszą uroczystość, dziękujemy nauczycielom, wszystkim pracownikom szkoły za ich pracę, życzliwość i wszelką pomoc.

Życzymy udanych wakacji, słonecznych i pełnych niezapomnianych wrażeń.
Do zobaczenia we wrześniu!