Ewaluacja wewnętrzna

Pożegnanie absolwentów klas maturalnych

25 kwietnia 2014 r. podczas uroczystego apelu pożegnaliśmy absolwentów klas III LO, IV TZ i IV TB. Po czteroletnim, a w przypadku LO - trzyletnim, okresie kształcenia w  Zespole Szkól Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie, nasi uczniowie odebrali świadectwa ukończenia szkoły.
Uroczystość, zgodnie z ceremoniałem, rozpoczęła się od odśpiewania Hymnu Narodowego. Wszyscy zebrani na sali uczniowie, nauczyciele i rodzice godnie i dumnie, głośno odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego.

Absolwentów uroczyście pożegnali uczniowie klas programowo niższych oraz klasy mundurowe.

Pierwszym punktem uroczystości było przemówienie pani Dyrektor, która gorąco podziękowała wszystkim  absolwentom, zwłaszcza tym, którzy swoja postawą i osiągnięciami pozytywnie zasłużyli się dla szkoły. Zwróciła też uwagę, że mija okres w życiu absolwentów, który można nazwać najpiękniejszym. Mija czas beztroski i młodości, nadchodzą nowe wyzwania i trudne życiowe decyzje, którymi zapiszą czyste jeszcze karty przyszłych lat. Później padły gorące podziękowania dla wychowawców, za to, że doprowadzili swoich podopiecznych do tego etapu, że dbali i wskazywali drogę. Szczególne podziękowania oraz nagrodę Dyrektora Szkoły odebrały: pani mgr Barbara Nożewnik, wychowawca klasy 4 TI oraz pani mgr Edyta Daszkiewicz, wychowawca klasy 3 b LO. Klasa 3 b osiągnęła najwyższą średnią ocen, natomiast klasa 4 TI - najwyższa frekwencję.
Pani Dyrektor wręczyła świadectwa, dyplomy i nagrody książkowe uczniom, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem. Uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 4,75 i  zachowanie co najmniej bardzo dobre, dokonali wpisu do Złotej Księgi. Byli to: Ewa Tracz, Anita Górska, Paula Czyżewska, Katarzyna Blachnierek, Justyna Madejczyk, Anna Radziszewska, Aneta Żur, Paulina Bratkowska, Amelia Tomin i Karolina Łojko.
Dyplomy za średnią ocen co najmniej 4, 25 otrzymali: Joanna Szymkowiak, Dorota Olechnowska, Edyta Kwiatkowska, Magda Podleśna, Tomasz Szyszkowski, Katarzyna Frączek, Dawid Rybowicz, Agnieszka Bielawska, Agnieszka Zientkiewicz, Kamil Bindas, Dorota Dumańska, Dawid Domański, Sebastian Marczewski, Katarzyna Nowak, Dominik Załęski.

Wszyscy absolwenci otrzymali od organu prowadzącego - Starostwa Gryfińskiego -długopisy i serdeczne życzenia powodzenia na egzaminie dojrzałości. Absolwenci, którzy uzyskali średnią ocen co najmniej 5,0 z ostatniego półrocza klasy trzeciej LO lub czwartej TZ, TB otrzymają stypendia Rady Powiatu. Są to: Ewa Tracz, Anita Górska i Paula Czyżewska.
Rekordową 100% frekwencją w całym czteroletnim okresie nauki może pochwalić się uczeń klasy 4 TB - Daniel Wypart. 100 % frekwencję w klasie trzeciej wypracowała uczennica klasy 3 a LO - Karolina Burek.
Pani Dyrektor wręczyła również dokumenty Europass Mobilność, potwierdzające kwalifikacje zdobyte przez uczniów Technikum Zawodowego podczas praktyk zawodowych, które odbyły się na Malcie i w Anglii, według założeń projektu Leonardo da Vinci. Dokumenty odebrali uczniowie klasy III TH: Justyna Mak, Joanna Bożek i Radosław Gołaś oraz uczniowie klasy IV TH: Jakub Ziembowski, Paulina Bratkowska, Klaudia Depa, Paula Czyżewska i Dorota Dumańska.

W związku ze współpracą naszej szkoły z 5 Pułkiem Inżynieryjnym w Szczecinie, uczniowie klasy 3 c LO otrzymali certyfikaty ukończenia szkolenia w ramach współpracy wojsk lądowych z instytucjami pozarządowymi i innymi partnerami społecznymi.
Przemawiała również Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Barbara Andrzejczyk. Serdecznie podziękowała Pani Dyrektor, wychowawcom, nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za trud włożony w wychowanie i kształcenie uczniów.
Kolejnym punktem apelu było wręczenie nagród za udział w konkursach, olimpiadach, za realizowanie projektów oraz aktywny udział w życiu szkoły. Nauczyciele nagrodzili uczniów za działalność w Klubie Europejskim Douzelage, chórze, honorowych dawców krwi.

Wręczono nagrody za udział w „Konkursie o oszczędzaniu”, „Ogólnopolskiej Olimpiadzie Geograficznej”, „Olimpiadzie Literackiej Języka Polskiego”, konkursie fotograficznym „Matematyka i Fizyka w obiektywie”, konkursie „Profilaktyka Oczami Młodzieży”. Nagrodzono redaktor naczelną szkolnej gazety „Wióry”. Dyplomy i upominki otrzymali „Aktywiści”, czyli uczniowie realizujący projekt unijny FRSE - Młodzież w działaniu. Nauczyciele wychowania fizycznego wręczyli nagrody za zwycięskie udziały w zawodach sportowych, walkę fair play i godne reprezentowanie szkoły.

Nadszedł również ten moment, w którym wychowawcy klas maturalnych mieli okazję po raz ostatni wyczytać listy obecności, pożegnać się ze swoimi podopiecznymi i wręczyć im świadectwa ukończenia szkoły. Jako pierwsza, wystąpiła w tej roli pani mgr Hanna Leszczyńska, która pożegnała się ze swoją klasą 3 a LO.

Pani mgr Edyta Daszkiewicz wręczyła świadectwa klasie 3 b LO.

Klasę 3 c LO pożegnał pan mgr Marek Łągiewczyk.

Pani mgr Renata Czubak pożegnała klasę 3 d LO.

Po piosence, w wykonaniu Ewy Sokołowskiej, nadszedł czas na pożegnanie klas Technikum Zawodowego i Technikum Budowlanego.

Klasę 4 TB pożegnał pan mgr Andrzej Leszczyński.

Pani mgr Barbara Nożewnik po raz ostatni wyczytała listę obecności klasy 4 TI.

Pani mgr Aneta Żurawska - Rusek pożegnała swoje dwie klasy: 4 TH i 4 TOUG.

Piosenkę dla klas technikum zaśpiewała Ewa Winnik.
Po ceremonii wręczania świadectw nastąpiło uroczyste ślubowanie absolwentów, które poprowadził mgr Krzysztof Pośniak. Uroczystość zakończyły przemówienia i podziękowania. Były kwiaty, wzruszające słowa.
O oprawę muzyczną apelu zadbała pani mgr Bożena Kuchyt, zaś dekorację sali wykonała pani mgr inż. Andżelika Szkuciak.

mgr Aneta Żurawska – Rusek