Spotkanie wigilijne w internacie

Spotkania wigilijne są tradycją naszej szkoły - tradycją pełną radości, dobrych uczuć i  wspólnego przeżywania zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Ta piękna uroczystość odbyła się również w internacie naszej szkoły, gdzie 19 grudnia 2013 r. przy pięknie nakrytym stole, spotkali się uczniowie mieszkający w internacie, ich wychowawcy, kierownik internatu oraz zaproszeni goście: Dyrektor Szkoły - mgr Adriana Salamończyk, Wicedyrektor ds. dydaktycznych - mgr Agnieszka Bylewska, Wicedyrektor ds. wychowawczych – mgr Małgorzata Limanówka i ks. Jarosław Cieplichiewicz.

Dyrektor Szkoły Adriana Salamończyk złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Pani Dyrektor życzyła zebranym świąt spędzonych w rodzinnej atmosferze, pełnych ciepła i  miłości, spotkań z najbliższymi oraz pomyślności i szczęścia w Nowym Roku, a  maturzystom powodzenia na egzaminie maturalnym.

Następnie życzenia przekazał ks. Jarosław Cieplichiewicz, życząc uczniom, wychowawcom i dyrekcji świąt obdarzonych radością i pokojem. „Niech Nowonarodzone Dziecię obdarza nas swoją mocą każdego dnia, a nadchodzący Nowy Rok niech będzie pełen
łask i błogosławieństwa Bożego.”
Miłym akcentem wieczoru wigilijnego był prezent od ks. Cieplichiewicza. Wychowawcy i dyrekcja szkoły otrzymali w prezencie świece wykonane z wosku pszczelego.

Kierownik internatu pani mgr Grażyna Żywicka przywitała wszystkich obecnych oraz  podziękowała gościom za przyjęcie zaproszenia. Słowa podziękowania skierowała także  do pani mgr Moniki Muchy i pani mgr Doroty Szwiec za przygotowanie wigilijnego spotkania w internacie. Życzyła wszystkim zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku.

Wigilia przebiegała w atmosferze wzajemnej życzliwości i ciepła. Było dzielenie się  opłatkiem, który rozdała wszystkim pani Dyrektor Adriana Salamończyk.

Następnie składaliśmy sobie życzenia płynące z głębi serca. Podczas składania życzeń niejednokrotnie polało się trochę łez wzruszenia, ale w takim dniu jest to rzeczą naturalną, bo  przecież opłatek jest symbolem zgody i pojednania.

Gdy już wszyscy złożyli sobie życzenia, to zasiedliśmy do wigilijnego posiłku. Na  stole pojawił się barszcz czerwony, pierogi, krokiety, ryba po grecku, śledzie i wiele innych pysznych potraw.

Po wspólnym posiłku nadszedł czas na kolędowanie. Przy akompaniamencie Pawła Sim z kl. III c śpiew kolęd rozbrzmiewał po całym internacie.

Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili z nami ten wigilijny wieczór, za wspaniałą atmosferę i pomoc w przygotowaniach.

mgr Monika Mucha
mgr Dorota Szwiec