Ewaluacja wewnętrzna

Dzień zdrowego trybu życia

Dnia 8 kwietnia 2015 r. w naszej szkole realizowany był projekt pt. „Dzień zdrowego trybu życia”. Organizatorami projektu byli uczniowie klasy II b LO: Piotr Bil, Kinga Frontczak, Wiktoria Gil, Krzysztof Janicki, Agata Lewicka, Natalia Nowacka, Justyna Stryczek, Radosław Walawender oraz lider - Małgorzata Ceglarek.
Celem projektu było propagowanie wśród młodzieży zasad zdrowego trybu życia poprzez aktywność fizyczną i zdrowe odżywianie. Działania te realizowane były w ramach lekcji Ekonomia w praktyce pod opieką pani mgr Emilii Skrzypy.
Tego dnia na pierwszej godzinie lekcyjnej w pracowni gastronomicznej w budynku nr 2 Pani Barbara Nożewnik i Pani Sylwia Łozińska poprowadziły warsztaty poświęcone korzyściom i przyjemności pieczenia chleba na zakwasie. Pani Nożewnik omówiła etapy pieczenia domowego chleba, pozbawionego ulepszaczy i konserwantów. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 1 TŻ/TH i 2 TŻ pod opieką wychowawców - Pani Hanny Leszczyńskiej i Pani Bianki Małysz - Lewandowskiej.

Na trzech pierwszych godzinach lekcyjnych, w ramach konkursu „Sałatki z warzyw i owoców”, w pracowni gastronomicznej w budynku nr 2 trzyosobowe drużyny z klas 1 TŻ, 2  TŻ i 3 TŻ pod opieką Pani Małgorzaty Zarzyckiej i Pani Emilii Skrzypy przygotowały po dwie sałatki.

Sałatki zostały wystawione na długiej przerwie w pokojach nauczycielskich i poddane ocenie nauczycieli oraz organizatorów.

Zwycięzcami Konkursu zostali uczniowie z klasy 2 TŻ: Klaudia Koblowska, Weronika Pasiud i Łukasz Wróbel. Drugie i trzecie miejsce zajęła drużyna z klasy 3 TŻ: Agnieszka Gręda, Dorota Kałużniak, Katarzyna Sularz.
Na trzeciej godzinie lekcyjnej Pani Agnieszka Kucak poprowadziła zajęcia fitness, w których wzięły udział klasy 2 BI i 2a LO. Opiekę nad uczniami sprawowali: Pan Grzegorz Michasiuk, Pan Wojciech Krupa, Pan Rafał Kaliciak oraz ksiądz Zbigniew Stachnik. Uczniowie byli zachwyceni i chętnie ćwiczyli wraz z prowadzącą. Zajęcia przypadły do gustu w szczególności męskiej części grupy.

Kolejnym działaniem była wystawa prac w ramach konkursu plastycznego „W zdrowym ciele zdrowy duch”, promująca zdrowy styl życia. Prace można było oglądać we wnęce w budynku nr 1. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i kreatywnością. Jury w składzie: Pani Gabriela Lasowska, Pani Sylwia Łozińska, Pani Grażyna Żywicka, Pani Emilia Skrzypa, Pani Barbara Zubala i Wiktoria Gil wyłoniło zwycięzcę.

Pierwsze miejsce zajęła Karolina Danelska z klasy 2 TH, drugie – Karolina Czeszejko z klasy 3 TH, a trzecie - Klaudia Koblowska z klasy 2 TŻ.

Podczas piątej lekcji w sali gimnastycznej budynku nr 1 pan Marek Łągiewczyk poprowadził pokaz pierwszej pomocy. Wzięli w nim udział uczniowie klas: 3a, 3b, 1c i 1abd. Opiekę nad uczniami sprawowali: Pani Lilla Grabczak, Pan Grzegorz Michasiuk, Pan Wojciech Krupa oraz ksiądz Wojciech Koladyński.

W poniedziałek 13 kwietnia 2015 roku w sali kinowej odbyło się spotkanie podsumowujące projekt. Lider grupy – Małgorzata Ceglarek zaprezentowała opis projektu i poszczególne działania, jakie zostały zrealizowane.

Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Adrianie Salamończyk, wszystkim nauczycielom, mi.in. Pani Agnieszce Kucak, Pani Gabrieli Lasowskiej, Pani Hannie Leszczyńskiej, Pani Sylwii Łozińskiej, Pani Biance Małysz - Lewandowskiej, Pani Barbarze Nożewnik, Pani Małgorzacie Zarzyckiej, Pani Barbarze Zubali, Pani Grażynie Żywickiej, Panu Rafałowi Kaliciakowi, Ks. Wojciechowi Koladyńskiemu, Pan Wojciechowi Krupie, Panu Markowi Łągiewczykowi, Panu Grzegorzowi Michasiukowi, Ks. Zbigniewowi Stachnikowi oraz pracownikom szkoły, którzy pomogli nam w organizacji Dnia Zdrowego Trybu Życia. Całą akcję finansowała pracownia obsługi klienta - zwana sklepikiem szkolnym ”Zdrówko”.
Ze względu na to, że projekt został odebrany bardzo pozytywnie przez uczniów oraz cieszył się dużym uznaniem wśród nauczycieli, z pewnością będzie kontynuowany w kolejnych latach.

Małgorzata Ceglarek z kl. 2b LO