Ewaluacja wewnętrzna

VIII Powiatowy Konkurs Wiedzy o Europie

26 lutego 2015 r. odbyła się VIII edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy o Europie, którego organizatorem jest Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie, a koordynatorem nauczyciele: mgr Danuta Perz oraz mgr Gabriela Lasowska. Honorowym Patronatem konkurs objął, już po raz trzeci, prof. Bogusław Liberadzki - poseł do Parlamentu Europejskiego, który ufundował główną nagrodę w postaci studyjnego wyjazdu do Parlamentu Europejskiego.

W konkursie biorą udział uczniowie gimnazjum i klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych powiatu gryfińskiego. W tym roku konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczestniczyły w nim trzyosobowe drużyny gimnazjów z Cedyni, Chojny, Gryfina i Widuchowej oraz ZSP Nr 2 w Gryfinie i ZSP w Chojnie.

Konkurs składał się z trzech części. W pierwszej uczestnicy rozwiązywali test, w drugiej drużyny odpowiadały na pięć losowo wybranych pytań, dotyczących: wiedzy geograficznej, symboli narodowych, organizacji międzynarodowych, zabytków architektonicznych, kulinariów i wybitnych postaci. W trzecim etapie uczestnicy przedstawiali przygotowane prezentacje multimedialne charakteryzujące wybrane przez siebie państwo. W tym roku ta  część szczególnie wyróżniała się ciekawymi pomysłami, inscenizacjami, a nawet nagranym filmem. Celem konkursu było propagowanie wiedzy o Europie, procesach integracyjnych, wzbudzanie szacunku wobec innych narodów, państw, języków i kultur.

Skład Jury:
- pan Gerard Lemke – przewodniczący Chojeńsko - Gryfińskiego Stowarzyszenia Wspólnej Europy, polonista,
- pani Eugenia Hajduk – polonistka,
- pani Krystyna Leddin – pracownik Biblioteki Publicznej w Chojnie.

Wyniki konkursu:

I miejsce zajęła drużyna z Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół w Widuchowej w  składzie: Julia Błaż, Paulina Naumowicz, Marika Wójs, (opiekun p. Irena Chęś), która wygrała dwudniowy studyjny wyjazd do Parlamentu Europejskiego, ufundowany przez  Honorowego Patrona Konkursu Prof. Bogusława Liberadzkiego, posła do Parlamentu Europejskiego.

II miejsce - drużyna z Gimnazjum w Chojnie w składzie: Barbara Nadkańska, Michał Miler, Karol Sawicki (opiekun p. Anita Porczyńska).

III miejsce - drużyna z Gimnazjum nr 1 w Gryfinie w składzie: Joanna Siwek, Krzysztof Mazurek, Mateusz Naramowski ( opiekun p. Justyna Strzelec).

Zapraszamy do udziału w konkursie w przyszłym roku.

mgr Danuta Perz