Ewaluacja wewnętrzna

„…każde jutro kryje w sobie cud,
magiczną chwilę, która burzy stare światy
i tworzy nowe gwiazdy”.
Paulo Coelho

Uroczyste pożegnanie absolwentów ZSP w Chojnie

24 kwietnia 2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie odbyła się uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły, w czasie której pożegnaliśmy absolwentów klas trzecich Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów spod Siekierek i Liceum dla Dorosłych oraz czwartych Technikum Zawodowego im. ppor. Ryszarda Kuleszy.
Uroczystość, która rozpoczęła się o godz. 12:00, poprowadził przewodniczący samorządu uczniowskiego Mikołaj Gajowski. Spotkanie miało podniosły charakter, a absolwentów tych szkół żegnali: Dyrektor szkoły mgr Adriana Salamończyk, wychowawcy klas, nauczyciele, delegacje klas oraz licznie przybyli rodzice absolwentów.
Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych i odśpiewaniu Hymnu Narodowego nastąpił moment ogłoszenia wyników całorocznej rywalizacji klas o tytuł SUPER KLASY 2015. W roku szkolnym 2014/2015 zaszczytny tytuł Super Klasy 2015 otrzymały:
w LO klasa II b, wychowawca - mgr Anna Krzemińska,
w TZ  - klasa II TI/B, wychowawca - mgr Kamila Góra,
w ZSZ – klasa II wielozawodowa, wychowawca - mgr Aleksander Lizak.

Gospodarze klas otrzymali okolicznościowe puchary, dyplomy i słodki upominek dla klasy.

Pożegnanie tegorocznych absolwentów rozpoczęła pani Dyrektor.

W swoim przemówieniu wyraziła przekonanie, że absolwenci idą w dorosły świat bogatsi o nową wiedzę, zdobyte doświadczenie i siłę, dzięki której pokonają wszelkie trudności. W bardzo ciepłych słowach skierowanych do absolwentów  podkreśliła wagę lat spędzonych w szkole oraz wyraziła nadzieję, że wysiłek i zaangażowanie włożone w naukę zaowocują w ich przyszłości.
Pani Dyrektor podsumowała szczególne osiągnięcia i sukcesy uczniów oraz wyróżniła uczniów za wysoką średnią ocen. Listy gratulacyjne oraz nagrody książkowe za wyniki w nauce otrzymało 30. absolwentów szkoły, a 24. spotkał zaszczyt wpisu do Księgi Pamiątkowej Najlepszych Absolwentów Szkoły.
Najwyższymi wynikami wśród tegorocznych absolwentów mogą pochwalić się: Kornelia Makowska (5,17), Bartosz Nyczaj (5,06). Pozostali wyróżnieni za wyniki w nauce uczniowie to: Lin Truong Dong, Sara Fira, Katarzyna Juścińska, Maciej Cedro, Małgorzata Kołodziej, Justyna Prus, Paulina Myszogląd, Agnieszka Górniak, Malwina Piotrowska, Karolina Gładkowska, Alicja Jackowska, Natalia Połukord, Aleksandra Ziętek, Mikołaj Dumicz, Piotr Korban, Natalia Śliwińska, Sandra Tołłoczko, Mateusz Bancewicz, Klaudia Moćko, Patrycja Przywłoka, Aneta Cieślak, Paulina Grzegórzek, Justyna Mak, Weronika Krynicka, Małgorzata Klisowska, Kamil Noga, Krystian Sarecki, Radosław Gołaś.

Pani Dyrektor podziękowała również wychowawcom, nauczycielom za trud włożony w wychowanie młodych ludzi, a pracownikom administracji i obsługi za sprawne funkcjonowanie placówki. Za wysiłek włożony w edukację młodzieży Nagrody Dyrektora otrzymali: mgr Norbert Oleśków oraz mgr Krzysztof Pośniak.

Wśród absolwentów znalazło się również wiele osób, które w sposób szczególny angażowały się w życie szkolne oraz imprezy i uroczystości szkolne. Wielu działało m. in. w Klubie Europejskim Douzelage, Klubie Wolontariusza, w kole dziennikarskim, reprezentowało szkołę w Poczcie Sztandarowym, udzielało się artystycznie, angażowało się w promocję szkoły, czy też osiągało sukcesy sportowe. Tym wszystkim osobom bardzo serdecznie dziękujemy.

Wreszcie dla wszystkich nadszedł czas wręczenia świadectw ukończenia szkoły.
W tym roku mury szkoły opuścili uczniowie klas:

III a LO – wychowawca mgr Norbert Oleśków

III b LO – wychowawca mgr Krzysztof Pośniak

III c LO – wychowawca mgr Wojciech Krupa

III d LO – wychowawca mgr Agata Motyl

IV TH/TOUG – wychowawca mgr Katarzyna Mickiewicz-Bindas

IV TB - wychowawca mgr Andżelika Szkuciak

IV TI – wychowawca mgr Gustaw Cedro

III LD – wychowawca mgr Emilia Skrzypa

Ważną chwilą podczas uroczystości było złożenie uroczystej przysięgi przez absolwentów szkoły. Ceremonię ślubowania prowadził mgr Krzysztof Pośniak. Absolwenci ślubowali służyć ojczyźnie, nigdy nie splamić honoru szkoły, w której zdobyli wychowanie i wykształcenie oraz godnie ją  reprezentować.

W imieniu absolwentów głos zabrała Karolina Gładkowska - przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2013/2014. Skierowała wyrazy wdzięczności dla Pani Dyrektor, całego Grona Pedagogicznego, pracowników szkoły za wszelkie starania i trud włożony w nauczanie i wychowanie. Następnie przedstawiciele absolwentów złożyli na ręce Dyrekcji kwiaty, jako  wyraz wdzięczności wszystkim pracownikom szkoły.

W imieniu samorządu uczniowskiego głos zabrała Emilia Hadrzyńska, która pożegnała tegorocznych absolwentów, wśród nich swoich znajomych i przyjaciół. Podziękowała za uśmiech, za życzliwość, jaka spotkała ją ze strony starszych kolegów i koleżanek. Przyznała, że trudno będzie się przyzwyczaić do nowej rzeczywistości szkolnej, w której nie będzie już uczniów klas trzecich LO i czwartych TZ. Życzyła wszystkim absolwentom pomyślnie zdanych czekających ich egzaminów oraz dużo wiary i siły w realizacji swoich marzeń.
Po oficjalnej części uroczystości nastąpił moment, w którym uczniowie mogli  pożegnać się ze swoimi nauczycielami.

Wszystkim absolwentom serdecznie gratulujemy pomyślnego ukończenia szkoły a na najbliższy czas życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym, a absolwentom Technikum pozytywnego potwierdzenia kwalifikacji na egzaminie zawodowym.
Żegnamy Was słowami podróżnika Marka Kamińskiego: "Wciąż i na nowo próbujemy odnaleźć drogę. To my musimy postawić drogowskazy. Musimy postawić nowy znak na rozstaju dróg".

mgr Anna Krzemińska