Ewaluacja wewnętrzna

Rejestracja potencjalnych dawców szpiku

W odpowiedzi na apel dyrekcji Gimnazjum w Cedyni, członkowie Szkolnego Koła PCK oraz Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi uczestniczyli w akcji, która odbyła się 5 czerwca 2016 r. w Lubiechowie Dolnym, Cedyni i Osinowie Dolnym. Akcja została zorganizowana przez Fundację Dawców Komórek Macierzystych Szpiku i miała na celu zarejestrować potencjalnych dawców szpiku. Nasi uczniowie: Michalina Czubak, Patrycja Jaworska, Emilia Pociej, Roksana Marcinków, Dominik Wojtkiewicz, Aneta Jaz, Justyna Jaz, Norbert Bigos i Bartosz Pasiud pomagali w dniu akcji, rejestrując potencjalnych dawców szpiku. Udzielali pomocy w wypełnianiu formularza z danymi osobowymi, informowali o sposobach pobrania szpiku, pomagali przy oddaniu wymazu. Akcja ta zorganizowana była dla pana Piotra Misiury, który jest wieloletnim nauczycielem fizyki, informatyki i matematyki w szkole w Cedyni. Wychował wiele pokoleń młodzieży, czerpał satysfakcje z życia.

Praca z młodzieżą była dla niego największą pasją. Niestety życie Pana Piotra i jego rodziny zmieniło się diametralnie, kiedy dowiedział się, że cierpi na ostrą białaczkę szpikową. Choroba odebrała mu możliwość pracy oraz kontaktu z rodziną i przyjaciółmi, które czyniły każdy dzień jego życia wyjątkowym. Być może jedynym ratunkiem dla Pana Piotra będzie przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego.
Akcja przebiegła pomyślnie. Ponad 300 osób zarejestrowało się aby zostać potencjalnym dawcą szpiku.

„Więcej jest zdrowych ludzi aniżeli tych chorych, dlatego ważne jest, aby zdrowy człowiek pomógł choremu” - mówił pan Piotr.
Jeżeli jeszcze nie zarejestrowałeś się aby zostać potencjalnym dawcą, zrób to! Wystarczy wejść na stronę https://www.dkms.pl/pl/zostan-dawca i wpisać swoje dane, a w ciągu tygodnia listonosz przyniesie Ci pakiet do pobrania wymazu. To nic nie kosztuje, a możesz uratować komuś życie.
Wszelkie informacje dotyczące rejestracji znajdziecie na stronie https://www.dkms.pl/pl .

Panu Piotrowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! Trzymamy kciuki J

Emilia Pociej klasa 2c