Ewaluacja wewnętrzna

Uroczyste obchody Święta Szkoły 2016

Tradycją stało się coroczne upamiętnianie patronów szkoły – ppor. Ryszarda Kuleszy oraz Bohaterów spod Siekierek, które przyjęło się nazywać Świętem Szkoły. Tak i w tym roku 15 kwietnia 2016 odbyła się ta uroczystość, gromadząc grono gości, pracowników szkoły oraz uczniów. Obchody połączone były z upamiętnieniem 71. rocznicy krwawego forsowania Odry w okolicach Siekierek i Gozdowic w kwietniu 1945 r. Pieczołowicie pielęgnowana pamięć o tych, którzy przebyli trwającą niemal dwa lata wędrówkę z dalekich Sielc nad Oką i  spoczęli na cmentarzu w Siekierkach, jest swoistym hołdem tysiącom poległych za wolność naszej ojczyzny. Pamięć żołnierzy poległych podczas przeprawy młodzież szkoły wraz z  nauczycielami uczciła również uczestnicząc 23. kwietnia w uroczystościach w Siekierkach, które odbyły się z udziałem kombatantów, przedstawicieli władz samorządowych, rządowych i służb mundurowych.
Uroczystości szkolne rozpoczęły się o godz. 13:30 w sali gimnastycznej wprowadzeniem pocztu sztandarowego oraz odśpiewaniem hymnu.

Prowadząca akademię, Katarzyna Grabowicz, serdecznie powitała wszystkich gości. Uroczystość swoją obecnością uświetnili: Wicestarosta Powiatu Gryfińskiego, Pan Jerzy Miler, Wiceburmistrz Chojny, Pan Wojciech Długoborski, Prodziekan Wydziału Prawa i Administracji US, dr Marek Tkaczuk, Starszy Chorąży, Waldemar Chojnacki z 5. Pułku Inżynieryjnego w Szczecinie, Prezes WOPR Województwa Zachodniopomorskiego, dr  Tomasz Zalewski, Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Justyna Michalska.
Po przywitaniu gości, rys historyczny, przybliżający wydarzenia sprzed 71 lat, przedstawiłauczennica klasy II c LO – Emilia Pociej.

W części oficjalnej akademii, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie, mgr Adriana Salamończyk, w swym przemówieniu podkreślała rangę uroczystości czczącej ofiarę żołnierzy poległych na cmentarzu w Siekierkach, która zobowiązuje nas do zachowania o nich pamięci oraz pielęgnowania takich wartości, jak dobro, pokój, wolność. Nawiązując do obchodzonej w kraju 1050. rocznicy chrztu Polski  akcentowała  rolę młodego człowieka w  budowaniu państwowości i kształtowaniu patriotyzmu. Święto Szkoły, to również czas radosnych spotkań z byłymi nauczycielami i pracownikami, przyjaciółmi i darczyńcami szkoły, którym Pani Dyrektor podziękowała za przybycie i pamięć.
Po wystąpieniu Pani Dyrektor głos zabrał Wicestarosta Gryfiński, Pan Jerzy Miler, który w  swoim przemówieniu wyraził uznanie dla wychowawczych i dydaktycznych osiągnięć placówki, a z okazji szkolnego święta życzył dalszych sukcesów.

Święto Szkoły jest okazją do podsumowania współzawodnictwa klas o tytuł „Super Klasy”.Pani Dyrektor, Adriana Salamończyk i pani Wicedyrektor, Małgorzata Limanówka wręczyły nagrody, dyplomy i przechodnie puchary klasom, które wywalczyły tytuł „Super klasy” roku szkolnego 2015/2016. W tym roku spośród klas LO zwyciężyła klasa 1 c – wychowawca mgr Marek Łagiewczyk, z klas TZ i TB tytuł wywalczyła klasa 3 TB/I – wychowawca mgr Kamila Góra. Wśród klas ZSZ najlepsza okazała się klasa 3 MMS - wychowawca mgr Rafał Kaliciak.

Święto patronalne szkoły uświetnione zostało częścią artystyczną przygotowaną pod kierunkiem nauczycieli: mgr Katarzyny Mickiewicz - Bindas oraz ks. Wojciecha Koladyńskiego. Młodzi artyści, pięknym poetycko-muzycznym montażem zatytułowanym: „Pamiętać aż tyle znaczy” i przemyślaną aktorsko inscenizacją,  sprawili wszystkim niezapomnianą ucztę duchową, za co przyjęli zasłużone brawa.

Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor podziękowała młodzieży oraz zaprosiła przybyłych gości na spacer po szkole  i słodki poczęstunek.
Wszystkim Obecnym dziękujemy za udział w uroczystościach Święta Szkoły i zapraszamy za rok!

mgr Anna Krzemińska