liceum w Chojnie

ADMINISTRATOR

Akademia CISCO

Udział w I Zachodniopomorskim Zlocie Szkolnych Klubów Europejskich

Dnia 15 grudnia 2008 roku przewodniczący oraz zastępca Klubu Europejskiego Douzelage (Konrad Rydzewski i Justyna Wiśniewska) wzięli udział w I Zachodniopomorskim Zlocie Szkolnych Klubów Europejskich zorganizowanym przez Regionalne Centrum Informacji Europejskiej w Szczecinie. W spotkaniu udział wzięły szkoły z zachodniopomorskiego, posiadające własne kluby, a także pragnące je założyć.
     Spotkanie rozpoczęło się wystąpieniem prezesa FSNT NOT prof. zw. dr hab. Antoniego Warzechy oraz dyrektora RCIE w Szczecinie Doroty Kowalewskiej. Następnie głos zabrali zaproszeni goście: Konsul Honorowy Francji dr Włodzimierz Puzyn oraz pani Julia Płachetka z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacyjnego, która wyświetliła prezentację na temat „Comenius – Partnerskie Projekty Szkół”. Dzięki niej można było dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat różnych sposobów działania młodych ludzi w organizacjach i nowatorskich przedsięwzięciach oraz udziału nauczycieli w seminariach kontaktowych, które odbywają się w celu wspólnego opracowania programu spotkania i znalezienia partnera międzynarodowego. Co więcej w 2010 roku mają zostać wprowadzone indywidualne wyjazdy uczniów za granicę finansowane przez Comenius. Pani Płachetka przedstawiła również, o czym należy pamiętać przy pisaniu i organizowaniu projektów międzynarodowych (cele, zaangażowanie uczniów i nauczycieli, podniesienie poziomu umiejętności językowych, osiągnięcie pożądanych produktów i efektów, przedstawienie namacalnych dowodów pracy w postaci biuletynów, zdjęć etc. , zaangażowanie całej społeczności szkolnej). Ponadto zostały poruszone kwestie dobrego projektu, który powinien zawierać: cele, sposoby realizacji, odbiorców, do których będzie adresowany oraz szczegółowy harmonogram.
      Po zakończonej prezentacji, odbyła się krótka przerwa kawowa. Następnie głos zabrali członkowie przybyłych na spotkanie szkolnych klubów europejskich. Jako pierwsi wystąpili przedstawiciele naszej szkoły, którzy zaprezentowali osiągnięcia Klubu Europejskiego Douzelage oraz plany na przyszłość. W przygotowanych slajdach zostały zawarte wszelkie istotne informacje dotyczące zrealizowanych przedsięwzięć. Bogata prezentacja (przygotowana przez Justynę Wiśniewską i Konrada Rydzewskiego), duża liczba różnorodnych informacji oraz przeprowadzonych działań przez Klub Europejski Douzelage, spowodowała podziw osób obecnych na spotkaniu. Całość „przedstawienia” wzbogacona była zdjęciami z minionych projektów międzynarodowych oraz przemówieniem członków naszego klubu. Po zakończonej prezentacji głos zabrał prof. zw. dr hab. Antoni Warzecha, który zachwycony bogatą pracą, dużą ilością projektów oraz przygotowanymi slajdami obiecał wsparcie finansowe bądź inny rodzaj pomocy dla Klubu Europejskiego Douzelage. Oprócz pochwał ze strony profesora oraz dyrektora RCIE, Justyna i Konrad zebrali gratulacje ze strony innych uczestników, którzy podkreślili iż „są pełni podziwu” dla naszego klubu.
      Inne szkoły również przygotowały prezentacje na temat swoich miejscowości  i klubów. Jednak nie znalazły one tak szerokiego oddźwięku jak ta przygotowana przez uczniów naszej szkoły. Po zakończonych prezentacjach odbył się poczęstunek, a następnie omówienie konkursu fotograficznego „Bliżej siebie” i wręczenie nagród autorom zwycięskich prac. Na sam koniec przeprowadzono warsztaty oraz ankietę ewaluacyjną. I Zachodniopomorski Zlot Szkolnych Klubów Europejskich przebiegał w miłej i radosnej atmosferze. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i choć nie wszystko odpowiadało tematowi spotkania, to zapewne większość przybyłych gości było pozytywnie zaskoczonych. Członkowie Klubu Europejskiego Douzelage wrócili do domu zadowoleni oraz bogatsi o nowe doświadczenia i wskazówki dotyczące prowadzenia klubu europejskiego. Miejmy nadzieję, że zebrane informacje, nowe znajomości oraz wzmożone chęci pomogą nam w osiąganiu dalszych sukcesów i prowadzeniu równie „żywych kontaktów” z młodzieżą z zagranicy.

Z-ca przewodniczącego Klubu Europejskiego Douzelage
Justyna Wiśniewska

VI pokaz stołów Bożonarodzeniowych

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl